Mnichov, Norimberk

PC164143.JPG

Minulý víkend jsme se vydali na takový malý Vánoční výlet. Nejdříve na pár hodin do Mnichova a pak do Norimberku. Chtěli jsme navštívit nové Vánoční trhy, nakoupit ještě nějaké dárky a hlavně si užít Vánoční atmosféru.

V pátek jsme brzy ráno vyrazili směr Mnichov. Do města jsme přijeli kolem poledne, zaparkovali a prošli se v centru, v historické části, omrkli Vánoční trhy, já jsem si vydupala návštěvu TKMaxxu, Zary a německé drogérky Muller. Dali jsme si výbornej oběd v naši oblíbené italské restauraci L’osteria, kterou navštívíme během skoro každé návštěvy třeba v Dráždanech. Najezený jsme se šli ještě jednou projít mezi Vánoční stánky, kafe ve Vánočním kelímku Starbucks na cestu a vyrazili jsme do auta. Čekala nás ještě 170km cesta do Norimberku, kde jsme přespávali a měli hlavně plán na sobotu.

Ubytovaní jsme byli v teprve 5 dní nově otevřeném hotelu Melter Hotel&Apartments. Hotel je nádherný a položený v samém centru. Po příjezdu jsme ještě stihli pivo (pár piv) a ochutnat ty vyhlášené Norimberské párečky. Utahaný jsme padli do obrovských postelí s plány na další den.

V sobotu jsme si malinko přispali (snídaně až v 11 hodin) a posilnění vyrazili nejdříve do Musea Nacismu v Dokumentationszentrum a poblízké Zeppelinfeld, kde jsme našli jednu „kešku“ a v ten moment se nám vybil foták…Vrátili jsme se do centra, omrkli středověký hrad, snažili se prodřít davy lidí mezi stánky na Vánočních trzích. Zalepili si pusy kilogramem pražených mandlí a nakoupili perníčky pro naše blízké. Po cestě k autu jsme ještě zaběhli do pár obchodů a po 8 hodině vyrazili zpátky do Prahy.

Norimberk je krásný město. Mě se osobně líbil mnohem víc jak Dráždany. Byla to moje první návštěva, ale určitě ne poslední. Pokud chcete vyrazit na Vánoční trhy někam do zahraničí, zkuste Norimberk. 2,5 hodiny cesta autem není zas tak moc a návštěva města určitě za to stojí 🙂

Kam jste vyrazili na trhy letos vy?

Mějte se krásně!

H.

PC164145.JPG

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PC164160.JPGPC164176.JPGPC164178.JPGPC164180.JPG

PC174196.JPGPC174214.JPG

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPC174219.JPG

PC174223.JPG

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s