Mnichov – Salzburg – Orlí hnízdo

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Před pár týdny jsme si udělali takový menší výlet přes Německo a Rakousko. V pondělí ráno jsme vyrazili směr Mnichov, kam jsme se chystali pracovně. V rámci toho jsme ale taky navštívili Oktoberfest. Byla jsem tam poprvé a už chápu, proč se tam třeba mému tatkovi tak líbí. Nejsem sice velký pivař a jeden tuplák mě docela zmohl, ale má to svoji atmosféru. Moji představu o velkých „plastových“ stanech a lidmi namol vyvrátily  dřevěné chaty, které plnily úkol „stanů“, různé atrakce jako na pouti a všichni převlečeni do typických Dinrdlů. Plno lidí namol tam sice bylo, ale většina z nich posedávala na tzv „blicím kopci“, takže jsem na ně naštěstí moc nenarazíte. Když se tam chystáte, tak bud můžete posedávat u různých hospůdek venku nebo si rezervovat box v jednom ze stanů. My jsme měli rezervaci ve vinném stanu, protože všechno ostatní už byly dávno vyprodané. Rozhodně to neznamená, že tam podávají pouze víno. Živá dechovka, kolem všude samy dindrl a výborný jídlo. Doufám, že příští rok pojedu zase, bud pracovně nebo soukromě. Byli jste na Oktoberfestu, co vaše zážitky?

Druhý den jsme se po snídani prošli trochu po Mnichově a kolem poledne nasedli do auta směrem Salzburg. Já byla ze všeho kolem nadšená. Do Rakouska jsme s rodičema jezdili většinou jen do Vídně, takže pro mě byla návštěva i jiných míst zážitek. V Salzburku jsme prošli město a celkem už unavený z večera před tím, jsme to zalomili v hospodě a kolem 10 v posteli.

Další den ráno nás totiž čekal výšlap. Posledním cílem naší výpravy bylo Orlí hnízdo aneb Kehlsteinhaus. Rezidence Aldofa Hiltera v horách, 30 km od Salzburku. Jako správný sportovci jsme zaparkovali auto ve výchozím bodu Obersalzberg a od tamtud asi 2 hodiny pěšky k výtahu, který vás vyveze přímo dovnitř rezidence. Pokud vás pěší tůry tolik nebaví, z Obersalzbergu jezdí každých 15 minut autobus, který vás doveze rovnou k výtahu. Po prohlídce a schnitzlu na terase jsme se vydali výtahem k autobusu. Zas takový sportovci totiž nejsme a měli jsme v plánu ještě 15 km vzdálené jezero a hlavně nás čekala přibližně 5-6 hodinová cesta domů do Prahy.

Výlet to byl náročný, za 3 dny jsme toho stihli opravdu hodně, ale odjzížděli jsme plný zážitků. Určitě mrkněte i na video 🙂

Kam baví jezdit na výlety vás?

Mějte se krásně!

H.

img_2962img_2933img_2935img_2972img_2963

img_2928img_2966img_2990

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s