TRAVEL DIARY/ ROME

IMG_0956kalhoty – Topshop, halenka – H&M, bundička – Camaieu, tenisky – Converse, kabelka – Longchamp, řetízek – Guess, hodinky Fossil, sluneční brýle – Molo Sport&Fashion

trousers – Topshop, top – H&M, jacket – Camaieu, trainers – Converse, handbag – Longchamp, necklace -Guess, watch – Fossil, sunglasses – Molo Sport&Fashion

V Římě je krásně. Když koukám na fotky, tak bych se tam nejraději hned vrátila. A jak jsme se tam dostali, co všechno jsme viděli, kolik km nachodili a všechno snědli?

Letěli jsme v sobotu ráno s Wizzairem. Poprvé jsem vyzkoušela cestovní balíček od Pelikána a byla jsem spokojená tak na 70%. Balíček za 5000Kč obsahoval zpáteční letenku, transfer z letiště na hlavní nádraží Termini autobusovou společností Teravision a 3 noci ve 4* hotelu American Palace Eur se snídaní. Cena skvělá, ale to co jsem čekala se bohužel také vyplnilo. Fotky pokojů v nabídce, neodpovídaly realitě. Postel byla tak malá, že jsme se tam s přítelem nemohli vejít. Koupelna ani pokoj celkově standardu 4* neodpovídal. Nejsme ale rozmazlený, v pokoji jsme pouze spali a celý den stejně trávili venku. Další  taková malinká nevýhoda byla, že se hotel nacházel na konečné metra linky B, co pro nás znamenalo dojíždění k jakémukoliv bodu zájmu přibližně 15 minut. Řím není zas tak veliký, takže všechny památky jsme prochodili, některé dokonce několikrát. Vychytali jsme krásné počasí. Listopad v Římě je nádherný. Svítilo sluníčko, v sobotu a neděli bylo přes den na slunci dokonce 27 stupnů. Na večer se vždy ochladilo, ale i tak si mohli užívat večeře na zahrádkách restaurací.

Naší dlouhou procházku jsme nastartovali u Caracallových lázní, pokračovali ke Colloseu, k nejstaršímu mostu a Bocca della Verita. Chtěli jsme vyzkoušet jestli nám ty ruce neukousne, ale frontu na kilometr se nám stát nechtělo, a tak jsme se všema končetinama pohromadě pokračovali k Pantheonu a Fontáně di Trevi. Totálně uchozený jsme si dali výbornou věču a padli do postele. Druhý den nás totiž čekala další dobrodružství, ale o tom zase příště.

Wizzair, co se týče zavazadel je asi ze všech leteckých společností nejpřísnější. V ceně letenky máte pouze malý batoh. Do nedávna jsem pokaždé dokupovala alespon carry on kufr, ale tentokrát jsem si řekla, že se na ty necelé 4 dny zvládnu stejně jako pokaždé přítel, sbalit do batohu. Byla to výzva, ale povedlo se. Do předu jsem si zjistila předpověd počasí, naplánovala si outfity a vzala si sebou opravdu jen to potřebné. Opět jsem se přesvědčila, že Longchampka je nejlepší kabelka na světě. Složíte ji do čtverečku a vejde se vám i se všema ostatními věci do batohu. Byla jsem překvapená, že to nakonec tak těžké nebylo 🙂

Co vy a vaše balení, taháte sebou vždy plno nepotřebných věcí nebo se zvládnete usměrnit a sbalit do menších zavazadel?

Mějte se krásně!

H.


 

I was lucky enough to go to Rome for a weekend getaway. It is one of the most beautiful cities I have ever been to. Weather was also great, really sunny and pretty hot for a November. We bought a travel pack with Pelikan website. 5000 Czk pack consisted of airplane ticket, transfer from airport to a central station and 3 nights in a 4* hotel American Palace Eur. Wizzair is very strict when it comes to luggage. I challenged myself to manage to pack all my stuff for 4 days to a packback, so I would not have to buy additional baggage to my airplane ticket. I made it! And it was not so hard after all. I checked the weather, planned outfit for every single day and took my favourite hangbag Longchamp, which is the best handbag for travelling.

We did a lot of walking every day. On Sunday we started in Caracally therms, continued with Colloseum, Bocca della Verita, Pantheon and di Trevi Fountain. We ened our day with a dinner in a lovely restaurant with lots of pizza, pasta and desserts.

What about you and packing? Are you the kind of person that needs to take everything with you or you manage to pack to a small bagpacks?

Xoxo

H.IMG_0954IMG_0960IMG_0966IMG_0978

IMG_0910IMG_0971IMG_0992

  
  
  
  

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s