EXPO MILANO 2015

obrázek 2 (2) (2)

Hlavní důvod proč jsme letěli na prodloužený víkend do Milána, bylo Expo, které tam právě probíhá. Pro ty, co netuší co Expo je, ve zkratce vám ho představím. Expo je světová výstava průmyslu a kultury jednotlivých zemí. Počátek sahá do 19. století. Je pořádaná každých pár let. Většinou trvá od 3 týdnů do 6 měsíců. Cílem je prezentace zemí. Téma pro tento rok je „Feeding the planet, energy for life“ („Uživit planetu, energie pro život“).

Pozemky se nachází na okraji Milána. My jsme se tam dopravili z hlavního nádraží metrem s jedním přestupem. Cesta nám trvala přibližně 40 minut. Slečna v informacích nám prodala přímo zpátečný jízdenku pro jednoho za 5€.

Lístky na Expo jsme kupovali na oficiálních stránkách a vyšly nás na jednu osobu na 34€.

http://www.expo2015.org/

Celkem vystavovalo 145 zemí. My jsme navštívili většinu z nich. Byli jsme tam celkem 11 hodin. Připravený na to, že to bude dlouhý a náročný den, jsme si oba vzali tenisky a pohodlné oblečení. Kamarádi, kteří tam byli 2 týdny před náma nám šikovně poradili at si sebou vezmeme své pití, které pak budeme moct doplnovat v malých fontánkach s pitnou vodou. Dokonce i perlivou.

První jsme navštívili český pavilon, který se nachází přímo u vstupu. Venku je bazén s vtipným názvem „CzechPublic pool“ a barem, kde točí Pilsner. Uvnitř budovy se návštěvnící můžou seznámit s Českou Republikou a jejími krásnými místami nebo np. fotbalem. V pavilonu nám půjčili tablet, který když jste nasměrovali na vísící obrazy, interaktivně se fotka proměnila ve video. Ve 3. patře se pak návštěvníci můžou posilnit pivem, gulášem nebo bábovkou a Becherovkou.

Na místě si můžete koupit Expo pas, do kterého vám v pavilonech bud dají razítko nebo vám nechají vzkaz, že jste v dané zemi byli. Během jednoho dne tak procestujete celý svět 🙂

Co jsem se na Expu dozvěděla a naučila nového? Veděli jste np., že cherry rajčátka vymysleli v Israeli? V Kuwaitu je písek, bouře a zase písek. V pavilonu Jižní Koreji jsem marně hledala zpěváka Psy. Pamatujete na Gangnam style? Korejci náš vtip kdy příjde Gangnam style moc nepochopili. V Brazíli mají nejlepší kafe. V Belgii nejlepší hranolky. Kaviár mi opravdu nechutná. Ani Tatranský čaj. Dávat si panáka 72%, špatný nápad…

Kdybych si měla vybrat pavilony, které se mi líbily nejvíc. Zaujal mě Israel, kde vám pomocí interaktivního videa a příběhu jedné rodiny představí zemi, jejich památky, národy které tam spolu žijou, produkty, které odtamtud pochází a jeji vynálezy. Další se mi líbil pavilon České republiky. Musela jsem se držet, abych do toho bazénku neskočila. 

Celkově jsem byla z Expa nadšená. Celý den utekl hrozně rychle. Jediné, co se mi nelíbilo byly dlouhé fronty, kvůli kterým jsme se nedostali np. do německého, japonského ani brazilského pavilonu.

Výstava bude v Milánu trvat do října, tak určitě vyražte!

Mějte se kráně!

H.

IMG_3649 IMG_3651 IMG_3652 IMG_3653 IMG_3654 IMG_3656 IMG_3663 IMG_3665

šortky – H&M, tílko – H&M, tenisky – Vagabond, kabelka – Liu Jo, řetízek – Guess, hodinky – Fossil, gumička – Invisi Bobble (Sephora), sluneční brýle – Molo Sport&Lifestyle (http://www.molo-sport.cz/), lak na nehty – Sally Hansen Miracle Gel

IMG_3666 IMG_3667 IMG_3675 IMG_3677 IMG_3681 IMG_3682 IMG_3683 IMG_3684 IMG_3685 IMG_3686 IMG_3687 IMG_3689 IMG_3702

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s